Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER) Ofis Başkanları İzmir’i ziyaret etti

Haberler

Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER) yurtdışı ofis başkanları ziyareti derneğimizin çözüm ortaklarından olan KEBULAW Hukuk Bürosu ziyareti ile başladı. Derneğimizin yurtdışı ofis başkanlarına firma sunumu yapılırken, ofis başkanlarımız yurtdışı yatırım imkanları, stratejik hukuki ve ekonomik gelişmeler hakkında bilgilendirildi. Önemli bilgi paylaşımlarının ardından derneğimiz ve KEBULAW Hukuk Danışmanlığı ile İyi Niyet Sözleşmesi imzalandı.

İZKA Genel Sekreteri Sn. Mehmet Yavuz, Yeşil ve Mavi Büyüme, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve İzmir’in dünyadaki ihracat ve ithalat yapabileceği endüstriyel potansiyeller, Temiz Enerji alanındaki gelişmeler ve Çandarlı Limanı’nın yurtdışı ticaretindeki önemi hakkında bilgiler verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nda gerçekleşen gezide, Meslek Fabrikası Proje Koordinatörleri tarafından pandemi ve deprem zamanlarında vatandaşlara ihtiyaçlarını temin etmek için üretim yapılan tekstil atölyesinin tanıtımı yapıldı.

Kemeraltı ve Basmane bölgesinin kalkınması ve planlamasında etkin rol oynayan TARKEM binasında yapılan sunumda, TARKEM tarafından yürütülmekte olan ve gerçekleşmesi hedeflenen projeler hakkında bilgi verildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Tunç SOYER’in daveti üzerine DİDER Ofis Başkanlarının ağırlandığı akşam yemeğinde DİDER Başkan Yardımcısı Ruhisu Can AL, yurtdışındaki vatandaşlarımızla koordinasyonu amaçlayan ve projelere etkin katılımlarının sağlanabileceği DİDER Mobil Uygulaması hakkında sunum gerçekleştirdi. Ayrıca DİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ahmet Güler, 2024 yılında ofislerin gerçekleştireceği projelerde ofis başkanlarının alacağı rol ve görevler üzerine görüşmeler yaptı.

Ofis başkanlarına yetki belgelerinin teslim edildiği etkinlikte, katılımcıların çalışma bölgeleri hakkındaki görüş ve önerilerine de yer verildi.

Sosyal Medya:

Şevket Özçelik Sokak No. 53 Kat 3 Akın İşhanı Çankaya – İzmir

E-bülten

E-posta listemize kayıt olarak güncel duyuru, haber ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

[mc4wp_form id="228"]

Dünya Kenti İzmir Derneği - DİDER © 2022. Developer and design by NANBIS