Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı

Dr. Ahmet Güler

İzmir Akdeniz coğrafyasında tarihi bir liman kenti olarak aynı zamanda asırlardan beri dinamik bir Avrupa kentidir. Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER) ise bu tarihsel mirastan hareketle, Avrupa’daki ekonomik, kültürel, sosyal alanda faaliyet gösteren kurumlar ve yerel yönetimler ile İzmir arasında stratejik ortaklıklar geliştirmek amacıyla kurulmuştur. Temel hedefimiz İzmir ve Avrupa arasındaki ilişkileri 21. Yüzyılın gerekliliklerine uygun bir şekilde ileri bir boyuta taşımaktır.

Dünya Kenti İzmir Derneği, bu hedef doğrultusunda İzmir’in Avrupa ve dünyaya açılması için yurt dışında çalışmalara başlamış, ilk aşamada Almanya’nın beş büyük şehrinde İzmir Tanıtım Ofislerinin açılışı gerçekleştirmiştir. Önümüzdeki aylarda İzmir Tanıtım Ofislerini Avrupa’nın başka önemli kentlerinde de açarak yaygınlaştırmayı ve faaliyetleri bakımından bir model haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Dernek bu amaçların gerçekleştirilmesi için ayrıca bir “İzmir Gönüllü Elçiler Programı” tasarlamaktadır. Programın amacı İzmir’in uluslararası platformlarda tanınırlığını artıracak yabancı ve Türk kanaat önderlerinin sahip olduğu uluslararası bağlantılar aracılığıyla küresel bilgi, birikim ve değerlerin İzmir’e taşınmasını sağlamak ve böylece kentin kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Bu ve benzeri adımlar giderek küresel hale gelen Dünya’da İzmir’in konumunu güçlendirirken Dünya’nın İzmir’in özgün değerleriyle buluşmasına öncülük edecektir.

Kurullarımız

DİDER

Yönetim Kurulu

Şevket Özçelik Sokak No. 53 Kat 3 Akın İşhanı Çankaya – İzmir

E-bülten

E-posta listemize kayıt olarak güncel duyuru, haber ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

[mc4wp_form id="228"]

Dünya Kenti İzmir Derneği - DİDER © 2022. Developer and design by NANBIS