DİDER DEPREMİN YARALARINI SARMAK İÇİN HAREKETE GEÇTİ!

Haberler

Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER) Avrupa Ofisleri, Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve on ilimizi etkileyen depremlerin yarattığı yıkım üzerine bölgedeki vatandaşlarımıza ulaşmak ve yaraları sarmak üzere harekete geçti.

Deprem sonrası sabahın ilk saatlerinde ofis başkanlarının katıldığı toplantıda Avrupa’da yardım kampanyası örgütlenmesine ve toplanan yardımların İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Umut Hareketi” platformuna aktarılmasına karar verildi.

Avrupa Dayanışması Büyüyor

Toplantıda ayrıca, İzmir Ofislerinin bulunduğu kentlerdeki iş dünyası, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile görüşmeler gerçekleştirilmesi ve dayanışmanın ilgili kurumların katılımıyla büyütülmesi kararlaştırıldı.

Yardım Kampanyası Başladı

Yurtdışı ofisleri ortak platformuna yapılan maddi yardımlar “Umut Hareketi” kampanyası üzerinden uyku tulumu, battaniye, mont, gıda paketi vb. olarak depremzedelere ulaşacak.

Kampanyaya katılım sağlamak için :

Kurum Adı: IS BANK MÜNCHEN

IBAN: DE48600 30900 00058 20014

“Umut Hareketi” Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Tunç Soyer bölgede ihtiyaç duyulan malzemelerin toplanması ve hızlı bir şekilde ulaştırılması için “Umut Hareketi” adını verdikleri bir kampanya başlattı. Kampanya battaniye, ısıtıcı, bot, mont, temizlik malzemesi, hijyen kiti ve benzeri çok acil ulaştırılması gereken malzemelerden oluşurken, yapılan bağışlar deprem bölgelerindeki vatandaşlarımıza ulaşmasını sağlayacak.

Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER) Kimdir?

Dünya Kenti İzmir Derneği(DİDER), İzmir ile dünya kentleri arasında yerel yönetim, iş dünyası, kamu, akademi ve sivil toplum alanlarında iş birliklerinin sağlanması ve İzmir’in uluslararası mecrada tanınırlığını arttırmak amacıyla kurulmuş olup İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortak protokol çerçevesinde çalışmaktadır.

DİDER; Dünya kentleriyle sürdürülebilirlik, diplomasi, ekonomi, iklim uyumu, toplumsal cinsiyet eşitliği, enerji, tarım gibi konularda kent odaklı ortak politikalar ve çözümler oluşturmak ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla somut projeler üzerinden işbirlikleri geliştirmeyi hedeflemektedir.

Ayrıca DİDER, yurtdışındaki İzmir ofisleri aracılığıyla Avrupa ülkelerindeki birçok gönüllünün Türkiye genelinde dayanışma sağlayabilmesi adına ortak bir koordinasyon noktası görevi üstleniyor.

Sosyal Medya:

Şevket Özçelik Sokak No. 53 Kat 3 Akın İşhanı Çankaya – İzmir

E-bülten

E-posta listemize kayıt olarak güncel duyuru, haber ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

[mc4wp_form id="228"]

Dünya Kenti İzmir Derneği - DİDER © 2022. Developer and design by NANBIS