EnglishFrenchGermanTurkish

Eng

De

Fr

Department

Tunç Soyer’den Peter Tschentscher’e Davet Mektubu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, mevkidaşı Hamburg Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Tschentscher ve heyetini en kısa sürede İzmir’de ağırlamak isteğini belirten bir davet mektubu, Dünya Kenti İzmir Derneği başkan yardımcısı Ruhisu Can Al aracılığıyla, belediye başkanı Tschentscher’e iletilmek üzere, Hamburg Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Genel Müdürü Corinna Nienstedt’e elden teslim edildi.
Devamını oku

İzmir Büyükşehir Belediyesi, DİDER İle İşbirliği ve dayanışma protokolü İmzaladı.

İzmir’i dünya kenti yapmak için çalışmalarını her alanda sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dünya Kenti İzmir Derneği ile işbirliği ve dayanışma protokolü imzaladı. Başkan Tunç Soyer kentin kabuğunu kırıp, dünya ile entegre etmeye çalıştıklarını söyledi.
Devamını oku

Homeros Doğduğu Topraklarda Anıldı

Dünya Kenti İzmir Derneği, Yaşar, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Üniversitesi, HoustonClear Lake Üniversitesi, ve İzmir Müzikleri Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliğiyle organize edilen “İzmirli Homeros ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu” gerçekleştirildi.
Devamını oku

Almanya İzmir Ofisleri Açıldı

İzmir’in dünya kenti olması yolunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve DİDER Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Güler, Almanya’nın Başkenti Berlin, Bremen, Bielefeld, Frankfurt ve Hamm kentlerinde oluşturulan Almanya İzmir Tanıtım Ofisleri’nin açılışını yaptı.
Devamını oku

Basında Homeros Sempozyumu

Homeros doğduğu topraklarda anıldı. Yerel basında Homeros hakkında haberleri sizin için derledik.
Devamını oku

Bremen Ofis Başkanımız Ali Eliş İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e ziyarette bulundu

Bremen İzmir Ofis Başkanımız Ali Eliş ve yönetim kurulu üyelerimizden oluşan heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Tunç Soyer’i ziyaret ederek iki kardeş kent arasındaki mevcut ilişkileri “Liman Kardeşliği” konseptiyle geliştirme ve bu kapsamda yürütülecek ortak projeler konusunda fikir alışverişinde bulundu.
Devamını oku

Yaşar Üniversitesi Rektörü Sn. CEMALİ DİNÇER’i Ziyaret

DİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Ahmet Güler ve dernek yönetim kurulu üyeleri Yaşar Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Cemali Dinçer‘i makamında ziyaret etti.
Devamını oku

DİDER Kent Diplomasisi Sertifika Programı Başlıyor

Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER)’nin vizyon projeleri arasında yer alan Kent Diplomasisi Sertifika Programı, 8 Ocak 2022 tarihinde başlıyor.
Devamını oku

İzmir Ofis Başkanları Berlin’de Toplandı

Dünya Kenti İzmir Derneği Almanya ofis başkanları, 21.01.2022 tarihinde Berlin’de bir araya geldi.
Devamını oku

Sosyal Medya:

Şevket Özçelik Sokak No. 53 Kat 3 Akın İşhanı Çankaya – İzmir

E-bülten

E-posta listemize kayıt olarak güncel duyuru, haber ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

Dünya Kenti İzmir Derneği - DİDER © 2022. Developer and design by NANBIS