BİR KİRA BİR YUVA KAMPANYASI YURTDIŞINDA HIZLA BÜYÜYOR

Haberler

BİR KİRA BİR YUVA NEDİR?

Bir Kira Bir Yuva, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İhtiyaç Haritası tarafından 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş depreminin ardından evini kaybetmiş yurttaşlar ile kira desteği vermek ya da boş durumdaki evini kullanıma açmak isteyen yurttaşları buluşturmak için başlatılan bir dayanışma kampanyasıdır. Bu kampanya 30 Ekim İzmir depreminde edinilen tecrübe ve oluşturulan bilgisayar yazılımı üzerine inşa edilmiştir. Kampanya çerçevesinde ihtiyaç talepleri İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından toplanmaktadır. Kampanyanın teknik altyapısı İhtiyaç Haritası tarafından oluşturulmuştur.

 HAVALE İÇİN HESAP BİLGİLERİ

 BANK : IS BANK MÜNCHEN

 IBAN : DE48600 30900 00058 20014

Alıcı: Türkiye’deki Depremzedeler ile dayanışma ve yardım derneği

BİR KİRA BİR YUVA NASIL ÇALIŞIR?

 Bir Kira Bir Yuva kampanyası çerçevesinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne veya üçüncü bir tarafa herhangi bir nakit aktarımı veya bağış söz konusu değildir. Bir Kira Bir Yuva, deprem nedeniyle evsiz kalan yurttaşlar ile kira desteği vermek ya da boş durumdaki evini kullanıma açmak yurttaşları doğrudan bir araya getiren bir dayanışma kampanyasıdır.

TÜRKİYE’DEKİ DEPREMZEDELER İLE DAYANIŞMA VE YARDIM DERNEĞİ

Patenschaften für Erdbebenopfer in der Türkei e.V. Eylül 1999’da Marmara depreminden sonra Stuttgart’ta bir yardım kuruluşu olarak kuruldu. Mütevelli Heyetinde Stuttgart Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Schusster, Eski Mercedes Benz CEO’su Edzard Reuter gibi Stuttgart’ın önde gelen şahsiyetleri yer aldığı dernek, Alman dernekler yasalarına göre kurulmuş olup, kar amacı gütmeyen ve kamu yararına çalışan dernek statüsündedir. Derneğin amacı, ilk müdahaleden sonra insanların geçimini sağlayan ve onları geleceğe hazırlayan bir sistem oluşturmaktır.

 Patenschaften für Erdbebenopfer in der Türkei e.V, 2020 yılındaki büyük İzmir Depremi sonrasında yurtdışından gerekli yardımların sağlanması için Dünya Kenti İzmir Derneği (DİDER) ile birlikte çalışmıştır.

Sosyal Medya:

Şevket Özçelik Sokak No. 53 Kat 3 Akın İşhanı Çankaya – İzmir

E-bülten

E-posta listemize kayıt olarak güncel duyuru, haber ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

[mc4wp_form id="228"]

Dünya Kenti İzmir Derneği - DİDER © 2022. Developer and design by NANBIS