II. Bremen – İzmir İş İnsanları Buluşması

Tarih
20 Aralık 2022
Saat
15:00 - 17:00
Mekan
Bremen Bilim Evi
Etkinlik türü: Etkinlikler

Hızla küreselleşen dünyada yerel aktörlerin faaliyet gösterdikleri kentler yararına daha fazla inisiyatif alması, kent yararına iş birlikleri için farklı modeller tasarlaması kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bu doğrultuda, Dünya Kenti İzmir Derneği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ortak çalışmaları kapsamında, Bremen ile İzmir’in kardeş kent olmalarının yıldönümü vasıtasıyla Bremen-İzmir İş İnsanları Ekonomik Forumu olarak düzenlenmiştir.

Foruma katılan çatı kuruluşlar ile bu kuruluşların liderleri iki kentin potansiyel işbirliği alanlarını tartışmış ve işbirliği için verimli alanları belirlemiştir.

İki kentin belediye başkanları ile kurumların temsilcileri arasında potansiyel iş birliği alanları tartışılmış ve karşılıklı ortaklıkların derinleşmesi amacıyla somut bir yol haritası belirlenmiştir.

Bunun yanı sıra ekonomik ilişkilerin derinleşmesinde önemli rol oynayan aktörlerin katılımıyla, 20 Aralık 2022 tarihinde, Bremen Bilim Evi’nde, II. Bremen – İzmir Ekonomi Çalıştayı düzenlenecektir.

Bu çalıştayda; Sürdürülebilir Tarım/Gıda, Yenilenebilir Enerji ve Start-Up konuları, bu sektörlerin önde gelen firmaları tarafından ele alınacak ve somut iş birlikleri konuşulacaktır.

* Çalıştaya katılım ücretsizdir.
* Konaklama ve ulaşım opsiyonları önümüzdeki günlerde sitemizden açıklanacak olup bu husustaki tüm sorumluluklar katılımcılara aittir.
* Bremen-İzmir İş İnsanları Çalıştayına kabul edilecek firma sayısı sınırlı olmakla beraber, başvuru değerlendirme sonucu hakkında bilgi verilecektir.

Dokümanları indirmek için lütfen tıklayın.

  1. Konsept
  2. Concept
  3. Konzeptpapier

İzmir Tarihi Liman Kenti, DİDER’in düzenleyeceği II.Bremen İş İnsanları Çalıştay’nda tanıtılacak.Unesco Dünya Mirası Listesine giren İzmir, çalıştay katılımcıları ile dünya çapında bilinirliğe ulaşacak.

Haberi okumak için tıklayın.

Önceki etkinlik Gençlik Çalıştayı

Sosyal Medya:

Şevket Özçelik Sokak No. 53 Kat 3 Akın İşhanı Çankaya – İzmir

E-bülten

E-posta listemize kayıt olarak güncel duyuru, haber ve etkinliklerden haberdar olabilirsiniz.

[mc4wp_form id="228"]

Dünya Kenti İzmir Derneği - DİDER © 2022. Developer and design by NANBIS